Sušenje telefona u pirinču, jedna je od metoda koju su mnogi isprobali kada bi im se telefon pokvasio. Međutim, sada iz Epla stiže upozorenje da to nikako ne radite ako vam se ajfon pokvasi.
Uprkos popularnosti ove tehnike, stručnjaci već dugo upozoravaju na nju, a testovi sugerišu da ona ne funkcioniše.
A sada je sam tehnološki gigant objavio uputstva koja govore korisnicima da bi to moglo dovesti do toga da male čestice zrna oštete njihove uređaje.
Firma je rekla da bi ljudi umesto toga trebali lagano lupkati telefon po dlanu, tako da ulaz za punjač bude okrenut nadole, a zatim ga ostaviti da se osuši.
Uprkos sve većoj sofisticiranosti pametnih telefona, internet metode za njihovo za sušenje ostaju prilično nesofisticirane.
Epl je iskoristio priliku da odvrati korisnike od nekoliko njih.
Osim što bi trebalo da se izbegavaju kese i posude sa pirinčom, savetuje se i da ne sušite mokri telefon korišćenjem „spoljnog izvora toplote ili komprimovanog vazduha“, što znači da treba izbegavati radijatore i fen za kosu.
Takođe, sugeriše se, da korisnici ne bi trebalo da pokušavaju da ubace „strani predmet, kao što je pamučni štapić ili papirni peškir“ u svoj telefon.
Umesto toga, savetuje se da ostavite svoj telefon u „suvom prostoru sa malo protoka vazduha“ pre nego što ga ponovo povežete sa punjačem.
Veb portal MacVorld piše da promenljivi dizajn pametnih telefona može značiti da će svi takvi saveti biti nepotrebni u budućnosti.
To je zato što su uređaji sve sposobniji da izdrže vlaženje.
Svi Epl uređaji od Ajfona 12 pa nadalje mogu da izdrže uranjanje do dubine od šest metara, do pola sata.
Ovde pogledajte koji je najgori Ajfon po izboru korisnika.